Runner club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli ! Za pristup cijelom forumu potrebna je registracija!
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Gilera VX 125

Go down 
+2
steeef
kswiss
6 posters
Autor/icaPoruka
kswiss
Zalaufao se
Zalaufao se



Broj postova : 12
Age : 34
Lokacija : BiH
Vozi : Gilera VX 125
Kit : Malossi Big Bore 209
Variomat : Malossi multivar
Auspuh : Yoshimura
Ostalo : Kevler remen, Malossi 6xHTRoll (Rolne sportske) , gramaža 9,5 gr
Registration date : 14.07.2013

Gilera VX 125 Empty
PostajNaslov: Gilera VX 125   Gilera VX 125 Icon_minitimened srp 14, 2013 11:07 am

Opis skutera mog:

UGRAĐENI SPORTSKI TUNING DIJELOVI

1. KIT Malossi (klip i stublina) Big Bore 209 - što mu je povećalo snagu sa 125 ccm (serijskog klipa i stubline) na 210 ccm, što i nije toliko bitna karakteristika koju sam ganjao prilikom ugrađivanja drugih, sportskih tuning djelova, karakteristike, performance na koje sam ja išao da poboljšam na ovome skuteru su zapravo bili jačina KW, odnosno povećanje snage konja kod ovoga skutera, te sam prilikom ugradnje ovoga Malossi klipa i stubline to i uspio ostvariti, te sam sa serijskih 13 konjskih snaga, uspio ovom ugradnjom dobiti zadivljujućih 24 konjskih snaga(konja). što se tiče ovoga Klipa i stubline od Malossi-a, ovaj ugrađeni proizvod je jedini preporučeni, legalni, odobren od strane Gilere tuning KIT za njihov model Runner, te kao takav je isključivo pravljen za ovaj model, te je ugradnjom bez problema upasao, te nije bilo nikakvih potrebnih sporednih radnji i prepravki kako bi se ukomponovao ovaj dio, jer je pravljen po orginalnim Gilera mjerama, uz saglasnost i odobrenje za Malossi da proizvodi i prodaje ovaj dio za modele Gilera Runner 125 VX i 200 VXR, godišta proizvodnje preko 2006 (novi modeli)

2. Multivar 2000 Malossi - predstavlja sljedeći sportski dio koji sam ugradio u Runnera zamjenjući serijski prenos ovoga skutera, razlog tome su opet poboljšanja performanski, karakteristika jačine ovoga skutera, te sam ugradnjom Multivara od Malossi-a, koji je ujedno najpoznatiji sportski prenos koji se ugrađuje u skutere različitih proizvođača, te tokom niza godina od kako se Multivar proizvodi, pokazao je veoma dobre rezultate davanja performansi i dugotrajne izdržljivosti. Njegovom ugradnjom sam poboljšao karakteristike ubrzanja skutera od samog starta do krajnje moguće brzine, naime, serijski prenos davao je svojim radom takvu vrstu ubrzanja da se prilikom starta skuter ubrzavao na 9.000 obrtaja, te na nekoj brzini između 45-70 km/h bi taj obrtni momet padao na 6.500 do 7.000 obrtaja, što je značilo po meni bespotrebni gubitak veoma bitne snage za skutera. Taj rad skutera na varijacijama tih obrtaja nisam mogao riješiti ni na koji drugi način osim na ovaj koji sam i uradio, ugradnjom serijskog prenosa, sa koji sam opet postigao ono što sam i zamislio i planirao, a to je da od samoga starta skutera, davanjem punoga gasa pa do krajnje brzine ovoga skutera obrtni momenti se kreću na 9.000, što je načinilo ovoga skutera sigurno jačega u utrkama na100 m od mnogih automobila zavidnih performansi snage. Uz ugradnju ovoga Multivara, također su promjenjene i "rolne" koje su sastavni dio prenosa, te su stavljene sportske malossi rolne, koje svojom težinom, gramažom od ne vjerovatno lakih 9,5 gr po komadu/rolni i materijalima od kojih su pravljene iste, dozvoljava, ili bolje rečeno uspjeva da pravi tu snagu od 9.000 obrtaja, što nebi bilo moguće sa običnim serijskim rolnama uprkos promjeni variomata/prenosa, jer serijske rolne krećući od kvalitete materijala, izrade i oblika rolni, pa do težine, gramaže, koja je kod serijskih rolni iznosila 16 gr po komadu, ako me još uvijek moje sjećanje služi, ali znam da je tako neka cifra što se tiče grama serijske rolne, sad moguće je gore dole gram, al nadam se da to nećete zamjeriti.

3. Exhaust/Auspuh Yoshimura, naravno samo top, izduvne grane na skuteru nisam imao u planu, nikada ni namjeru ih uopšte mjenjati, sasvim dovoljne su mi bile serijske izduvne grane koje je ovaj skuter nosio na sebi. Postavljanjem topa, auspuha Yoshimura, sam uspio još na dosada već dobijenih zavidnih 24 konjske snage(konja), kvalitetom i načinom izrade ovoga, itekako sportskoga auspuha za ovakve vrste motocikala, dvotočkaša, dobiti još itekako važna 3 konja, te ovaj skuter u konačnici proizvodi snagu od ukupno 27 konjskih snaga(konja).

Gilera VX 125 J38o
[Vrh] Go down
http://www.Skuteri.com.ba
steeef
Admin
Admin
steeef


Broj postova : 992
Age : 38
Lokacija : kc
Vozi : ?
Registration date : 18.12.2011

Gilera VX 125 Empty
PostajNaslov: Re: Gilera VX 125   Gilera VX 125 Icon_minitimened srp 14, 2013 3:10 pm

hahahahaha,super si ti to odradil i potrudil se napisat ogroman tekst koi nažalost je pun dezinformacija,cifranja iliti preuveličavanja istih dijelova koi su ugrađeni ;)

nadalje,serijski vx po papirima tvornice razvija 11kw iliti 15ks,dok vxr 200 razvija 20,nikak nije moguće da si ti izvukel samo sa ugradnjom cilindra 209 dodatna 4 konja,možda 1 ks ako su ostale komponente mašine ostale serijske(kao što su glava,ventili,bregasta,karburator,filter zraka i getriba)
kaj se tiče getribe ako je serijska od 125 onda bome ni krajnju brzinu nemamš nikakvu a okretaji na njoj su sigurno u blokadi ako se voziš na 9.5gr rolicama tj utezima variomata u multivaru.
209 malossi kit nije najkvalitetniji,kvalitetniji i nešt bolji je polini 209 koi je cjenovno i skuplji za 100 eura naspram dotičnog malossi 209 kita.

također multivar nije vrh variomata,polini speed control ima više prednosti u određenim segmentima al nećemo opet ulazit u rasprave oko toga.

nadalje,najbanalnija stvar su ova 3 ks sa yoshimura auspuhom..
ne da nisi dobil 3 ks s njim nego si ih tolko izgubil..to je samo običan otvoren top ko i svaki drugi takav i na skuteru se događa samo pad performansi sa istim,poboljšanje je jedino zvuk.
grana bi odigrala veliku ulogu ali da se volumenski napravi veća nego serijska..

na shiveru 750 sa full akrapovič granama i oba topa izvukli su 3 dodatna konja,na skuterima sa akrapovič topom se dobije 0.7 odnosno 0.9 ks ovisno o mašini i to su podaci mjerenja istih na dyno stolu.
neznam ko te nahranil s tim brojkama i tolkim konjima ali za izvuć 27ks iz leader mašine treba brdo para dijelova i znanja da se te sve komponente usklade i uštelaju..
da ga izmjeriš na nekom dyno stolu,ako ti pokažu mjerenja i 20 ks kaj vjerujem da nema,moreš bit ne sretan nego presretan toe kuul 

uostalom ima ti bigfun mlo jači setap nego ti pa ga pitaj neke stvari ;)
[Vrh] Go down
kswiss
Zalaufao se
Zalaufao se



Broj postova : 12
Age : 34
Lokacija : BiH
Vozi : Gilera VX 125
Kit : Malossi Big Bore 209
Variomat : Malossi multivar
Auspuh : Yoshimura
Ostalo : Kevler remen, Malossi 6xHTRoll (Rolne sportske) , gramaža 9,5 gr
Registration date : 14.07.2013

Gilera VX 125 Empty
PostajNaslov: Re: Gilera VX 125   Gilera VX 125 Icon_minitimened srp 14, 2013 3:43 pm

ima tu druze jos stvari koje sam mjenjao naravno bregastu malossiovu kevler remen sam stavio i hrpu jos... ali nije mi se dalo kucati :)koliko toliko sam napisao kao prvi post mislim za pocetak sasvim ok!

nisam cicija da gledam ko sta radi nisam tip koji pljuje na druge ni tip koji hvali druge :)svako svog konja vozi i hvali a ja svog cijenim ;)

et bit je u tome svemu samo druzenja :)dzaba motor kad nemas skim da se vozas heheh

p.s. max brzina cca 136 do 140 km/h (meni sasvim dovoljno i previse)

pozz
[Vrh] Go down
http://www.Skuteri.com.ba
Johnny iber
Master forum member
Master forum member
Johnny iber


Broj postova : 1289
Age : 31
Lokacija : Zaprešić/Zdenci-Bogu iza nogu prema Sloveniji
Vozi : Kramera 150
Kit :

Variomat : Serijalović


Auspuh : SerijaloviČ

Ostalo : Nije ništa ostalo sve se pojelo i popilo
Registration date : 19.12.2011

Gilera VX 125 Empty
PostajNaslov: Re: Gilera VX 125   Gilera VX 125 Icon_minitimened srp 14, 2013 7:03 pm

Stvarno se raspisao ko da se ispovjedas, slobodno nabaci jos koju fotku ranera...


Bude se sigurno Bigfan javio to si bez beda
[Vrh] Go down
kos3
Moderator
Moderator
kos3


Broj postova : 1055
Age : 33
Lokacija : Zagreb, Hrašće Turopoljsko
Vozi : runner full tuned
Kit : MHR replica
Variomat : Multivar
Auspuh : Yasuni r
Ostalo : za pivu, slag i mrvice
Registration date : 29.06.2010

Gilera VX 125 Empty
PostajNaslov: Re: Gilera VX 125   Gilera VX 125 Icon_minitimened srp 14, 2013 9:31 pm

dobar je skuco samo da jos slika da pogledamo
[Vrh] Go down
Juric
Admin
Admin
Juric


Broj postova : 1057
Age : 32
Lokacija : Zagreb/Kosnica/V. Goriica
Vozi : Runner 50 Race Edition
Registration date : 26.05.2008

Gilera VX 125 Empty
PostajNaslov: Re: Gilera VX 125   Gilera VX 125 Icon_minitimepon srp 15, 2013 8:47 pm

Fino si ti to opisao, iako mislim da je bolje da si napisao šta si sve stavio Smile vidi se da vodiš portal cheers 
steeef ti je sve dobro objasnio.
Jesi ovu donju plastiku ( ralicu) farbao u sivo ?
daj nam još slika Laughing 
[Vrh] Go down
kswiss
Zalaufao se
Zalaufao se



Broj postova : 12
Age : 34
Lokacija : BiH
Vozi : Gilera VX 125
Kit : Malossi Big Bore 209
Variomat : Malossi multivar
Auspuh : Yoshimura
Ostalo : Kevler remen, Malossi 6xHTRoll (Rolne sportske) , gramaža 9,5 gr
Registration date : 14.07.2013

Gilera VX 125 Empty
PostajNaslov: Re: Gilera VX 125   Gilera VX 125 Icon_minitimeuto srp 16, 2013 1:03 am

Gilera VX 125 976736_10151450182907183_802036598_o

Gilera VX 125 Zyqe
[Vrh] Go down
http://www.Skuteri.com.ba
Johnny iber
Master forum member
Master forum member
Johnny iber


Broj postova : 1289
Age : 31
Lokacija : Zaprešić/Zdenci-Bogu iza nogu prema Sloveniji
Vozi : Kramera 150
Kit :

Variomat : Serijalović


Auspuh : SerijaloviČ

Ostalo : Nije ništa ostalo sve se pojelo i popilo
Registration date : 19.12.2011

Gilera VX 125 Empty
PostajNaslov: Re: Gilera VX 125   Gilera VX 125 Icon_minitimeuto srp 16, 2013 4:01 pm

Preljepa kocija! Samo gass
[Vrh] Go down
kos3
Moderator
Moderator
kos3


Broj postova : 1055
Age : 33
Lokacija : Zagreb, Hrašće Turopoljsko
Vozi : runner full tuned
Kit : MHR replica
Variomat : Multivar
Auspuh : Yasuni r
Ostalo : za pivu, slag i mrvice
Registration date : 29.06.2010

Gilera VX 125 Empty
PostajNaslov: Re: Gilera VX 125   Gilera VX 125 Icon_minitimeuto srp 16, 2013 11:33 pm

Lijep je i uščuvan nema kaj sretno ti bilo...
[Vrh] Go down
GoGo runner
Moderator
Moderator
GoGo runner


Broj postova : 396
Lokacija : Croatia
Vozi : Gilera Runner 50sp
Auspuh : Gianelli
Ostalo : Malossi sponge, Malossi rolice Very Happy
Registration date : 31.03.2010

Gilera VX 125 Empty
PostajNaslov: Re: Gilera VX 125   Gilera VX 125 Icon_minitimepet srp 19, 2013 5:46 pm

Sviđa mi se, znaš li kod boje od te sivozlatne?
[Vrh] Go down
kswiss
Zalaufao se
Zalaufao se



Broj postova : 12
Age : 34
Lokacija : BiH
Vozi : Gilera VX 125
Kit : Malossi Big Bore 209
Variomat : Malossi multivar
Auspuh : Yoshimura
Ostalo : Kevler remen, Malossi 6xHTRoll (Rolne sportske) , gramaža 9,5 gr
Registration date : 14.07.2013

Gilera VX 125 Empty
PostajNaslov: Re: Gilera VX 125   Gilera VX 125 Icon_minitimesri srp 24, 2013 3:44 pm

Gilera VX 125 2o9z

neke su plastike danas isle da se presvuku u carobn....

GoGo runner nemam sifre nazalost...
[Vrh] Go down
http://www.Skuteri.com.ba
Juric
Admin
Admin
Juric


Broj postova : 1057
Age : 32
Lokacija : Zagreb/Kosnica/V. Goriica
Vozi : Runner 50 Race Edition
Registration date : 26.05.2008

Gilera VX 125 Empty
PostajNaslov: Re: Gilera VX 125   Gilera VX 125 Icon_minitimesri srp 24, 2013 9:21 pm

Koje su isle u carbon, teško se može vidjeti sa ove slike, po meni ti je ova malossi nalja bespotrebna
[Vrh] Go down
kswiss
Zalaufao se
Zalaufao se



Broj postova : 12
Age : 34
Lokacija : BiH
Vozi : Gilera VX 125
Kit : Malossi Big Bore 209
Variomat : Malossi multivar
Auspuh : Yoshimura
Ostalo : Kevler remen, Malossi 6xHTRoll (Rolne sportske) , gramaža 9,5 gr
Registration date : 14.07.2013

Gilera VX 125 Empty
PostajNaslov: Re: Gilera VX 125   Gilera VX 125 Icon_minitimečet srp 25, 2013 12:38 am

zadnja mala iznad stopke.. prednja maska sto je V i sa strane gdje pise GILERA.. jes upravu si na slici se bas i nevidi dobro ://

a tu najljepnicu bi rado skinuo a i skinicu.. to je prvi vlasnik stavio jer ja sam drugi vlasnik skutera...
[Vrh] Go down
http://www.Skuteri.com.ba
Sponsored content





Gilera VX 125 Empty
PostajNaslov: Re: Gilera VX 125   Gilera VX 125 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Gilera VX 125
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Gilera vxr-r
» gilera sp 50
» Gilera Runner SP 50
» GILERA RUNNER FXR!
» Gilera runner 200 ST

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Runner club :: Runner Club Diskusije :: Garaža-
Forum(o)Bir: